مجتمع فنی پیوند داده ها

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

مجتمع آموزشی پیوند داده ها


آموزش 3Ds max
مدت دوره :
شهریه : 390 هزار تومان
با شماره زیر تماس بگیرید
021-88480111

3DSMAX

نرم افزار قدرتمند 3D Studio Max بيشتر از همه براي ساخت انيميشن يا همان تصاوير متحرک و در عين حال خلق موجودات يا اشياء سه بعدي کاربرد دارد.
محيط اين برنامه شامل چهار پنجره يا بعبارتي چهار نما از موضوع مي باشد که در يک پنجره، نماي سه بعدي و در سه پنجره ديگر، نماهاي از بالا، روبرو و چپ نمايش داده شده است.
منوهاي اين برنامه يکي از پيچيده ترين منوها، در ميان برنامه هاي موجود مي باشد که در هر کدام از آنها شرايط و پارامترهاي فراوان قابل تعريف کردن وجود دارد.
بعضي از اشکال پيش فرض موجود دراين برنامه شامل مکعب، کره، حلقه و ... مي باشد که مي توان اعمالي اعم از کشيدگي قسمتي از شکل، فرورفتگي يا برجستگي در برخي قسمتها، موج دادن به جسم، پيچش و ... را نيز بر روي آنها اعمال کرد.
روش بهتر و ساده تر اين است که شکل يا سازه خود را با تمامي مقياس ها در اتوکد رسم نموده و در اين برنامه وارد کنيم. پس يکي از مزيت هاي اوليه اين برنامه، Import کردن فايل هاي برنامه هاي اتوکد مي باشد و براي برنامه تعريف شده مي باشد.
از نکات جالب اين برنامه، اختصاص مواد به اشياء مي باشد که پس از رندر کردن (Render) آن مي توان شکل واقعي جسم را مشاهده کرد. ولي به علت سنگيني اين عمل اصولاً رندر کردن برنامه را در مراحل پاياني کار و فقط در مواقعي که بخواهند از جسم عکسي بگيرند و يا تصويري متحرک تهيه کنند انجام مي دهند.
براي ساخت تصويري متحرک از شيء (حرکت جسم و يا حرکت و گردش دوربين يا ناظر به دور شکل يا سازه)، علاوه بر توانايي تعريف دوربين براي فيلمبرداري از جسم، مي توان انواع مختلفي از تابش نور، وزش باد، بارش باران و ... نيز براي ساخت تصوير در نظر گرفت که اين اعمال بيشتر در کارهاي خاص عمراني که جنبه تبليغاتي خواهد داشت بکار مي رود.
سنگيني اين برنامه به حدي است که با کامپيوترهاي شخصي و معمولي ساخت تصويري متحرک و دلخواه مدت زمان زيادي طول مي کشد، براي مثال ساخت يک انيميشن يک دقيقه اي بسته به کيفيت تصوير و تعداد فريم ها در يک ثانيه ممکن است تا چندين ساعت نيز طول بکشد.