فن آوري حرکت سبز در آسانسور

4 از 5
4
6 امتیاز

فن آوري حرکت سبز در آسانسور چیست ؟

آسانسور با موتور گيرلس ليپروکا   (LiProKa Gearless Lift Motor)  با  فناوري حرکت سبز مناسب ظرفيتهاي ۶ و ۸ و ۱۰ و ۱۳ و16نفره با حداقل مصرف انرژي و  بدون استفاده از برق سه فاز، با استفاده از برق تکفاز پديده اي جديد در صنعت آسانسور مي باشد که براي اولين بار ابداع شده است .


فناوري حرکت سبز آسانسور (Green Motion Lift Technologies) حرکتي نوين در عرصه صنعت آسانسور مي باشد. در دنياي مدرن قرن ۲۱، آسانسورها بخش مهمي از زندگي شهر نشيني به حساب مي آيند، تردد در ساختمانهاي بدون آسانسور، ناخوشايند و تقريباً غير ممكن است، به طوريكه هم اكنون در ساختمانهاي كوچك ۳ و ۴ طبقه نيز از آسانسور استفاده مي شود .


در آغاز هزاره سوم، موضوع بحران انرژي و افزايش روز افزون قيمت حامل هاي انرژي، بحث بهبود راندمان و كاهش مصرف انرژي در لوازم خانگي بسيار ضروري بوده و آسانسور به عنوان يکي از پرمصرف ترين منابع انرژي در ساختمان نيز از اين امر مستثني نمي باشد. فناوري هايي كه تا كنون جهت جلوگيري از اتلاف انرژي در آسانسورها بكار گرفته شده بعنوان يك دستاورد بسيار پر ارزش و گران قيمت مطرح بوده است .


با توجه به تعداد بسيار زياد آسانسور در جهان، پتانسيل بسيار بزرگي براي ذخيره انرژي وجود دارد كه مي توان با مديريت صحيح و پيدا نمودن راه حل هاي مناسب و ارزان قيمت، اين انرژي قابل بازيافت را كه تا كنون در يك فرآيند يك طرفه به وسيله مقاومت هاي خاصي به حرارت تبديل شده و از بين مي رفته را در قالب يك تكنولوژي جديد و مقرون به صرفه به بازار رقابتي عرضه نمود .


به جهت اهميت چاره جويي کاهش مصرف انرژي، مسئولين و نهادهاي زيربط در اين عرصه نيز با اولويت خاص روي “پروژه کاهش مصرف انرژي” توجه زيادي نموده اند.

با توجه به محدود بودن منابع و اهميت صرفه جويي انرژي، طراحان و دست اندرکاران صنعت ساختمان بعلت پيوند ناگسستني ساختمان با صنعت آسانسور، هميشه به فکر راهکاري هستند که از مصرف انرژي آسانسورها کاسته شود، در اين بين خبر راه انداري سيستمي که، مصرف انرژي را به شدت کاهش داده و آسانسور با برق تکفاز معمولي ساختمان کار مي کند، باعث شگفتي و تعجب همگان شده است. اين سيستم و تکنولوژي جديد، در “يک آسانسور شش نفره”، فقط معادل مصرف يک سشوار معمولي به انرژي برق نياز دارد، و در صورت قطع برق شبکه سراسري، اين آسانسور قادر است تا ۲۰۰ استارت بدون نياز به برق شهر ساعتها کار کند و قطع برق شبکه هيچگونه مانعي براي ادامه حرکت آسانسور نخواهد بود. از ديگر نکات جالب “فناوري حرکت سبز آسانسور” امکان برنامه ريزي در زمان اوج مصرف انرژي شبکه برق شهر مي باشد. لذا با توجه باينکه کنتورهاي برق هوشمند جديد، در ساعات اوج مصرف (ساعات پيک) برق مصرفي به صورت تصاعدي محاسبه مي شود، اين آسانسور قادر است در اين ساعات، بدون نياز به برق شبکه با بهره گيري از انرژي ذخيره شده در”پک باطري” بکار خود ادامه داده و پس از ساعات پيک مصرف مجددا” به شبکه برق شهري متصل شود. 

قابلیت های  فن آوری حرکت سبز :

  • اجراي آسانسور 6،8 ،10 ،13و16نفره با برق تک فاز (عدم نياز به برق سه فاز)با استفاده از موتور گيرلس EMF
  • کاهش چشمگير مصرف انرژي از برق شبکه با استفاده از ولتاژ و جريان برگشتي از موتور آسانسور
  • ادامه کار آسانسور با بيش از 200 استارت (بدون نياز به ژنراتور) در هنگام قطع برق
  • عدم مصرف از برق شبکه در ساعات اوج باري با بهره گيري از انرژي ذخيره شده در پک باتري
  • قابليت كار با انواع شستيهاي احضار بصورت پارالل و سريال
  • قابليت برنامه ريزي كليه مشخصات توسط استفاده كننده
  • قابليت مسدود كردن شستيهاي احضار طبقات يا داخل كابين
  • قابليت نصب اعلام طبقات گويا
  • داراي سيستم حفاظتي كنترل فاز ، اضافه جريان ميكروپروسسوري
  • داراي ورودي آتش نشان
  • داراي سيستم EMS
  • قابليت گزارشگيري از اشكالات آسانسور از طريق اينترنت
  • داراي باطري قابل شارژجهت تأمين روشنائي داخل كابين هنگام قطع برق

 

هم اکنون دوره آموزشی مربوط به این تکنولوژی درموسسه پیوندداده ها برگزارمیگردد .

 

سطح مبتدی

1
آشنایی اولیه
2
آموزش کامل
3
آزمون دوره

سطح حرفه ای

1
آموزش تکمیلی و پروژه عملی
4
4 از 5
6 امتیاز

جزئیات امتیازات

ستاره 5
3
ستاره 4
0
ستاره 3
3
ستاره 2
0
ستاره 1
0

{{ review.user }}

{{ review.time }}
 

نمایش بیشتر
لطفا, وارد اکانت کاربری شوید تا بتوانید نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بنویسید
افزودن به علاقه مندی
ثبت نام شده: 1 دانشجو
مدت زمان: 10 ساعت
سخنرانی: 3
فیلم: 9 ساعت
سطح: پیشرفته

آرشیو

ساعات کاری

دوشنبه 8 الی 21
سه شنبه 8 الی 21
چهارشنبه 8 الی 21
پنجشنبه بسته
جمعه بسته
شنبه 8 الی 21
یکشنبه 8 الی 21

آخرین دیدگاه‌ها